Inwestycje okiem Roberta Kiyosaki, autora „Bogaty ojciec, biedny ojciec”

dash-cryptocurrency--3xhXkOcKvE-unsplash

Jak zmienić swój sposób myślenia o bogactwie? Z cała pewnością pomoże nam w tym książka Roberta Kiyosaki pt. „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Poradnik uzmysławia czytelnikowi jak powinien myśleć o inwestycjach i jak powinien je prowadzić, by to pieniądze pracowały na niego. Edukację finansową powinno prowadzić się od najmłodszych lat, by efektami móc cieszyć się w dorosłym życiu.

Autor książki zabrał głos w kwestii inwestowania w kryptowaluty. Kiyosaki uważa, że na giełdach wystąpi w październiku wielki krach, a sam Bitcoin „zawiesi się”. Spekulacje dotyczą nie tylko kryptowalut, zdaniem autora krach dotknie również cen złota oraz srebra.

„Gigantyczny krach giełdowy nadchodzi w październiku. Dlaczego? Skarbowi i Fedowi brakuje bonów skarbowych. Złoto, srebro, bitcoin też mogą się załamać. Gotówka jest najlepsza do wyłapywania okazji po krachu. Nie sprzedawać złota, srebra, bitcoinów, ale miejcie dużo gotówki na życie po krachu giełdowym. Akcje niebezpieczne. Ostrożnie.”

W czerwcu autor zalecał zakup złota, srebra i BTC nim „największa bańka” w historii pęknie i wywoła krach. Zdaniem Kiyosakiego BTC najbardziej się opłaca, a przy spadających cenach dolara był wraz ze srebrem najbardziej udaną inwestycją. „Głównym powodem, dla którego inwestuję w bitcoiny, złoto i srebro, jest to, że nie ufam naszym liderom, Fedowi, Skarbowi ani rynkowi akcji.”

Chiny aktywnie tłumią rozwój kryptografii w kraju. Co o tym sądzi autor?

„Chiny ogłosiły dziś rano nową rozprawę z kryptowalutami. Co to znaczy? Oznacza to, że Chiny wkrótce wypuszczą swoją rządową monetę kryptograficzną. Jeśli USA podążą za nimi, moneta Fed oznacza zakaz bitcoinów, USA stają się scentralizowanym rządem, tak jak Chiny, zaczyna się amerykański komunizm, nasze wolności się kończą.”

„Rich Dad Poor Dad’s Robert Kiyosaki Predicts ‘Giant Stock Market Crash’ in October — Says ‘Bitcoin May Crash Too’” https://news.bitcoin.com/rich-dad-poor-dads-robert-kiyosaki-predicts-giant-stock-market-crash-october-bitcoin-crash/