Konopie: Jak wpływają na naszą produktywność?

brooke-cagle-g1Kr4Ozfoac-unsplash

Rekreacyjne używanie konopi indyjskich nie ma wpływu na produktywność w pracy.

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Stanowy w San Diego pokazują, że używanie konopi indyjskich przez pracowników w czasie wolnym nie ma negatywnego wpływu na ich wydajność, za to pozytywnie wpływa na umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Doktor Jeremy Bernerth, profesor zarządzania na Fowler College of Business na Uniwersytecie Stanowym w San Diego i współautor badania, zasugerował, że używanie konopi indyjskich po godzinach może w rzeczywistości podnieść poziom produktywności pracowników.

„Osoby decydujące się na spożycie konopi indyjskich po zakończeniu pracy mogą być w stanie odwrócić uwagę od stresujących problemów w pracy. Relaks wywołany dzięki marihuanie może pomóc pracownikom odzyskać energię zużytą w ciągu dnia, a po powrocie do pracy mogą wrócić z większą chęcią do działania! ”. – powiedział Bernerth w oświadczeniu.

Jack Walker, profesor zarządzania w Raymond J. Harbert College of Business na Auburn University, dołączył do dr Bernerth w badaniu, które objęło 281 pracowników, ich bezpośrednich przełożonych oraz „zachowania obywatelskie” lub ich chęć dobrowolnej pomocy firmie lub ich współpracownikom. Uczestniczących pracowników i przełożonych rekrutowano za pośrednictwem mediów społecznościowych i przy pomocy studentów biznesu uniwersyteckiego. Deklaracja konsumpcji konopi w przeszłości nie była wymagana.

Badani zostali zapytani o częstotliwość i czas używania konopi indyjskich w odniesieniu do ich zmian w pracy. Menedżerowie zostali poproszeni o ocenę wykonywania zadań przez swoich pracowników, zachowania obywatelskiego i wszelkich działań szkodliwych dla pracy.

Autor badania dodał, że skoro analiza nie wykazała żadnych negatywnych skutków używania konopi indyjskich przez pracowników po pracy, organizacje będą „pod ciężkim naciskiem, aby zapewnić prawne uzasadnienie kontynuacji polityki zakazującej wszelkich form używania konopi indyjskich”. Jest to pierwsze od ok. 20 lat badanie w którym przyjrzano się wpływowi marihuany na wydajność pracowników którzy w wolnym czasie korzystają z jej działania.

„SDSU Professor Finds After-Hours Cannabis Use Has No Impact on Workplace Performance” https://business.sdsu.edu/about/news/articles/2020/07/sdsu-professor-cannabis-research-on-workplace-performance