Fotowoltaika

Energia słoneczna to źródło energii odnawialnej. Dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych z powodzeniem można ją przekształcać w energię elektryczną wykorzystywaną do zasilania wszelkich urządzeń funkcjonujących w domach, firmach czy w gospodarstwach rolnych.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to technologia, która opiera się na procesie pozyskiwania energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słonecznych docierających do ziemi. Ogniwa fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. W wyniku tego procesu powstaje prąd stały, który za pomocą inwertera zostaje przekształcony w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci publicznej. Pozwala to na pokrycie znacznej części zapotrzebowania domu na energię elektryczną. Fotowoltaika to także system zero emisyjny. Oznacza to, że wskutek działania instalacji nie wytwarzają się szkodliwe związki lub gazy cieplarniane.

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie dobre dla środowiska, ale także dla użytkowników. Wykorzystanie energii słonecznej ogranicza zużycie prądu dostarczanego przez dostawcę usług energetycznych. Ma to znaczący wpływ na obniżenie rachunków. Także koszty instalacji znacząco zmalały w przeciągu ostatnich lat, ze względu na szybki rozwój technologiczny.

Główne zalety zastosowania fotowoltaiki:

Zmiany w prawie, stale rosnące ceny energii elektrycznej, dotacje, działania promocyjne branży oraz dobre doświadczenia użytkowników sprawiają, że z roku na rok zwiększa się zainteresowanie technologiami do przemysłowej produkcji energii elektrycznej. W Polskich warunkach geograficznych przy zastosowaniu odpowiednich źródeł finansowania zwrot z inwestycji w elektrownię fotowoltaiczną jest możliwy po około 5 latach, przy żywotności paneli około 25 lat.

Farma fotowoltaiczna MCAN

Farmy fotowoltaiczne to stosunkowo nowy rodzaj inwestycji energetycznej w Polsce. Składają się one ze specjalnie wydzielonej strefy terenu z rozlokowanymi instalacjami paneli, o mocy od kilku do kilkutysięcy wat, zamieniających energię słoneczną w energię elektryczną. Po zainstalowaniu niezbędnej infrastruktury, prąd pozyskany wprost ze słońca staje się w pełni darmową energią. Co istotne, może być ona zużywana nie tylko w miejscu jej wytworzenia, ale również przesyłana do sieci energetycznej do użytku innych odbiorców energii.

1

Medican Ltd. podjęła w 2019 roku decyzję o budowie elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2 MW. Zaangażowanie zarządu doprowadziło do powstania idei oraz wdrożenia jej w krótkim okresie czasu.

2

Na potrzebę realizacji projektu spółka zawarła umowę z firmą 01 CYBERATON S.A. w celu wykonania elektrowni fotowoltaicznej oraz mikroinstalacji.

3

Czas pracy przyszłej instalacji MCAN ocenia się na okres 25 lat.

Zainwestuj w elektrownię słoneczną MCAN

Budowa farmy fotowoltaicznej nastawionej tylko na sprzedaż wyprodukowanej energii do sieci energetycznej jest dobrą lokatą kapitału przynoszącą stały dochód. Już dziś możesz stać się częścią Społeczności MCAN i czerpać zyski z naszej elektrowni słonecznej przez długie lata.

Już dziś możesz zainwestować w pierwszą elektrownię słoneczną MCAN o moc 2 MW. 25% wartości całej inwestycji zostanie wystawione na sprzedaż za walutę MCAN. Minimalny próg inwestycji wynosi 500 MCAN (obecnie przyjęty kurs: 1 MCAN = 1 USD, który wraz ze zwiększaniem ceny MCAN na giełdzie będzie odpowiednio korygowany).

Dywidenda z zysku z inwestycji zostanie Ci w całości wypłacona w walucie MCAN, co skumuluje korzyści z inwestycji oraz zapewni stały przychód z waluty MCAN oparty o energię elektryczną.

Wypłaty dywidendy będą odbywać się co 6 miesięcy, proporcjonalnie do Twojego wkładu w inwestycję. Przyjęty zostanie kurs giełdowy z chwili wypłaty dywidendy, a tokeny przeznaczone do wypłaty dywidendy zostaną zakupione z giełdy.

Jeśli do czasu rozpoczęcia budowy farmy fotowoltaicznej MCAN całość 25% inwestycji nie zostanie wyprzedane za walutę MCAN – spółka Black Pearl SA wykupi pozostałą część inwestycji za walutę MCAN.

Medican Ltd. spali (zniszczy) 50% otrzymanych z inwestycji tokenów MCAN. Pozostałe 50% zostanie zamrożone na okres 5 lat (przez 5 lat nie trafią one na giełdę).

Mikroinstalacja w Twoim domu lub firmie

Przydomowa elektrownia słoneczna pozwala wyprodukować własną, darmową energię elektryczną, pochodzącą z energii słonecznej. Korzystny system rozliczeń z zakładem energetycznym, tzw. system opustów, daje gwarancję wysokich oszczędności na rachunkach za prąd, a tym samym pozwala prawie w całości uniezależnić się od dotychczasowego dostawcy energii elektrycznej.

Decydując się na instalację fotowoltaiczną w domu lub firmie, możesz wybrać:

Instalację na budynkach

Instalację na budynkach

panele montowane są najczęściej na dachach budynków mieszkalnych, wiatach, garażach lub budynkach gospodarczych
Instalację naziemną

Instalację naziemną

panele fotowoltaiczne montowane są na specjalnej konstrukcji, którą wbija się w grunt lub fundamentuje na terenie wokół budynku
Instalacje fotowoltaiczne są całkowicie bezobsługowe i bezawaryjne. Przydomowa elektrownia fotowoltaiczna składa się ze stosunkowo niewielu elementów, jak na tak zaawansowaną technologię, a jej modułowa budowa stwarza możliwość dalszej rozbudowy, jeśli zajdzie taka konieczność.

Zastanawiasz się nad instalacją systemu fotowoltaicznego w swoim domu czy firmie? Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły oferty MCAN.​

Twoja instalacja fotowoltaicza w 6 krokach

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Klienta przygotowany przez nas projekt jest dopasowany do bieżącego zużycia energii w Twoim obiekcie. Ponadto wykwalifikowane grono naszych fachowców zapewnia obsługę inwestycji na wszystkich jej etapach. 

1
Kontakt

zostaw nam swój telefon a my zadzwonimy i przedstawimy Ci naszą ofertę.

Kontakt
2
Dobór rozwiązania

podczas bezpłatnych konsultacji dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Dobór rozwiązania
3
Montaż instalacji

po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszelkich formalności zamontujemy panele w wybranym przez Ciebie miejscu (na dachu lub gruncie).

Montaż instalacji
4
Przyłączenie do sieci

pomożemy Ci we wszystkich formalnościach i procedurach.

Przyłączenie do sieci
5
Produkcja energii

jesteś producentem własnej energii słonecznej.

Produkcja energii
6
Serwis i monitoring

po montażu zapewniamy serwis Twojej instalacji oraz dojazd do dwóch dni roboczych.

Serwis i monitoring

Zapłać w MCAN​

Koszty instalacji fotowoltaicznej możesz w 10% pokryć za pomocą monet MCAN. (obecnie przyjęty kurs: 1 MCAN = 1 USD, który wraz ze zwiększaniem ceny MCAN na giełdzie będzie odpowiednio korygowany). Resztę płatności dokonasz w walucie krajowej.

Dodatkowo decydując się na płatność w walucie MCAN otrzymasz 5% rabatu na całą instalację oraz korzyści w postaci bycia członkiem Społeczności MCAN wspierającej holistyczne podejście do życia i człowieka.

Medican Ltd. spali (zniszczy) 50% otrzymanych tokenów MCAN. Pozostałe 50% zostanie zamrożone na okres 2 lat (przez 2 lat nie trafią one na giełdę).

Nie zwlekaj, zainwestuj w systemy fotowoltaiczne już dziś i zyskaj szybki zwrot z inwestycji!

Skontaktuj się z nami

Zostaw swój numer telefonu a skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Statystyki rynkowe

Jak wygląda rynek fotowoltaiki w Polsce? Ile jest instalacji fotowoltaicznych? Czy warto w nie inwestować? Przed podjęciem decyzji o inwestycji zawsze dobrze jest prześledzić bieżące statystyki, zarówno te dotyczące wzrostu cen energii, wartości rynku fotowoltaicznego, jak i powstawania nowych instalacji i farm fotowoltaicznych. Pozwalają one zauważyć trendy, nie tylko światowe, ale także lokalne, które wskazują na wyraźny wzrost tego typu inwestycji. Eksperci szacują, że polski rynek fotowoltaiki może być wart w perspektywie dekady nawet 80 mld zł, a wygenerowana moc osiągnie poziom ok. 16-20 GW.

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą 01CYBERATON S.A. zajmującą się realizacją wszelkiego rodzaju projektów fotowoltaicznych poczynając od dużych instalacji deweloperskich, a kończąc na przydomowych mikroinstalacjach fotowoltaicznych.