Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień to nowoczesny sposób na zwiększenie komfortu cieplnego w domu, mieszkaniu oraz w budynku użyteczności publicznej. Trwająca od pewnego czasu rewolucja w branży nowoczesnych i ekonomicznych ogrzewań domów spowodowała gwałtowny wzrost zainteresowania tym energooszczędnym i ekologicznym rozwiązaniem. Ten typ ogrzewania wpisuje się w ideologię MCAN, dlatego maty grzewcze można nabyć finansując je prawie w całości walutą MCAN.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Energia podczerwieni to nic innego jak energia promieniowania przemieszczająca się w postaci fal elektromagnetycznych. Proces ogrzewania podczerwienią polega na wykorzystaniu jej zdolności odbicia, załamywania, skupienia i pochłaniania. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego (konwekcyjnego), ogrzewanie podczerwienią nie ogrzewa powietrza a przedmioty, ściany i osoby przebywające w określonym miejscu wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu jest bardziej efektywne, ciepło odczuwalne jest niemal natychmiast, a w powietrzu nie unoszą się roztocza i kurz.

Ogrzewanie na podczerwień sprzyja osobom chorym na reumatyczne choroby kości i stawów. Poprawia komfort życia osobom starszym. Społeczność MCAN całkowicie wspiera idee holistycznego aspektu zdrowia i kultury życia.

Zalety ogrzewania na podczerwień:

system można łatwo zamontować w sposób niewidoczny dla oka: pod wykładziną podłogową, tapetą, tynkiem ściennym czy na suficie.

poprzez niską temperaturę pracy ogrzewanie na podczerwień pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu cieplnego przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii.

maty grzewcze na podczerwień wymagają jedynie uruchomienia i działają w sposób bezobsługowy. W zestawie znajduje się indywidualny elektroniczny sterownik.

żywotność mat szacowana jest na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki temu koszty zakupu okazują się jednokrotnym wydatkiem.

system pozwala zaoszczędzić wydatki i koszty na budowę komina i obsługę kominiarza.

planowanie instalacji i montaż mat grzewczych może odbyć się w przeciągu kilku lub kilkunastu minut.

Ogrzewanie infrared posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne. Ponadto nie wprawia powietrza w ruch dzięki czemu nie rotuje kurzu i roztoczy, dlatego jest przyjazne alergikom
i astmatykom. A dzięki możliwości zastosowania mat w pomieszczeniach mokrych działają również bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie.

System ogrzewania na podczerwień jest przyjazny dla środowiska. Nie powoduje emisji produktów szkodliwych. Nie wykazuje tworzenia kamienia czy zużycia.

Nowość na rynku - mata ceramiczna NanoHeat

Aby ogrzać większe powierzchnie typu salony, kościoły, miejsca dość przewiewne zalecamy zastosowanie absolutnej nowości na rynku w dziedzinie ogrzewania powierzchniowego na podczerwień – matę NanoHeat. Mata daje moc 260 W i rozgrzewa się do temperatury 60 stopni C. Jest wykonana w innej technologii niż maty ceramiczne. Nie posiada ona pojedynczych wiązek cieplnych, lecz świeci podczerwienią całą swoją jednolitą powierzchnią.

włókno węglowe
Warstwa ceramiczna
Warstwa ceramiczna

Zapłać w MCAN​

Już dziś możesz zakupić wybrane maty grzewcze na podczerwień wpłacając 50% jej wartości brutto w walucie MCAN (obecnie przyjęty kurs: 1 MCAN = 1 USD, który wraz ze zwiększaniem ceny MCAN na giełdzie będzie odpowiednio korygowany).

Medican Ltd. spali (zniszczy) 50% otrzymanych tokenów MCAN. Pozostałe 50% zostanie zamrożone na okres 2 lat (przez 2 lat nie trafią one na giełdę).

Nie zatruwaj powietrza w swojej okolicy. Nie przyczyniaj się do powstawania smogu! Ogrzewaj dom za darmo czystą energią życia dzięki matom grzewczym na podczerwień.

Przejdź do sklepu

Zainwestuj w nasze maty grzewcze za pomocą waluty MCAN, dołącz do Społeczności MCAN i pomóż środowisku naturalnemu!

Statystyki rynkowe

Jeszcze do niedawna mało kto zdawał sobie sprawę z istnienia ogrzewania powierzchniowego na podczerwień, a co za tym idzie, niewiele osób je stosowało. Dziś ten nowoczesny sposób ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a na jego zakup decyduje się wiele osób. Nic w tym dziwnego, gdyż maty grzewcze na podczerwień to doskonałe i korzystne finansowo rozwiązanie dla każdego typu pomieszczeń.

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą CarbonHeat – generalnym dystrybutorem w Polsce ceramicznych folii grzewczych wykorzystujących technologię podczerwieni. Firma specjalizuje się również w montażu powierzchniowego oraz panelowego ogrzewania na podczerwień.

Masz pytania?

Pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Skontaktuj się z nami, a ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.