Nowy indeks giełdowy dla firm z branży konopnej

stock

Izraelska giełda udostępniła z początkiem tego tygodnia indeks dedykowany dla przedsiębiorstw działających w branży konopnej. Ma to na celu intensyfikację rozwoju handlu w tym sektorze.

Izrael od lat zajmuje wysokie miejsce w czołówce państw, które poświęcają dużą część swoich zasobów na badania nad zastosowaniem i skutecznością konopi. Eksport medycznej marihuany, który umożliwił w tym roku Izrael swoim rodzimym producentom ma przynieść milionowe korzyści państwu.

Zgodnie z tym co podała do publicznej wiadomości giełda, indeks dedykowany jest dla dziewięciu obecnie notowanych firm, zajmujących się „głownie badaniami, uprawą, sprzedażą lub produkcją i marketingiem medycznych produktów z konopi indyjskich”. Zdaniem Giełdy Papierów Wartościowych w Tel Awiwie nowy indeks „jest przydatny m.in. do wskazywania zmian trendów w kapitalizacji rynkowej swoich spółek oraz jako punkt odniesienia dla aktywnych funduszy inwestycyjnych oferujących ekspozycję na ten wschodzący i rozwijający się sektor, TASE zdecydował się na uruchomienie indeksu.”

Indeks TA-Cannabis ma niską kapitalizację rynkową na poziomie 1,7 miliarda szekli (ok. 529 milionów dolarów).

Więcej o indeksie na stronie Tel Avive Stock Exchange

„The Tel-Aviv Stock Exchange Launches the TA-Cannabis Index” https://info.tase.co.il/Eng/about_tase/news/2020/Pages/PR_20201228_1.aspx

UWAGA. WAŻNA INFORMACJA DLA POSIADACZY PRTFELI KRYPTOWALUTY W SERWISIE wallet.medicancoin.com

W wyniku decentralizacji kryptowaluty MCAN Coin uprzejmie informujemy, że działalność strony wallet.medicancoin.com z dniem 19.05.2021r. zostaje zakończona.

W ZWIĄZKU Z TYM 19 MAJA 2021 ROKU WSZYSTKIE PORTFELE ZAŁOŻONE NA TEJ STRONIE PRZESTANĄ DZIAŁAĆ.


Wszystkich użytkowników kryptowaluty MCAN Coin, posiadających portfele w w/w serwisie, prosimy o zapoznanie się z treścią wiadomości mail, która została wysłana do każdego z Was. transfer@medicancoin.com